Strzał w samodzielność #2

Właśnie po to organizujemy wyjazd po samodzielność, wyjazd który pozwoli naszym uczestnikom zdjąć z siebie parasol ochronny, który roztacza nad nimi społeczeństwo. Gdzie w większej mierze prowadzeni są za rękę bez poczucia swojej wartości, swojego samoistnienia. A oni potrafią tylko dajmy im poczuć ten wiatr samodzielności.

W tym roku 11 wspaniałych, młodych bohaterów z Zespołem Downa i FAS będzie pokonywać swoje bariery podczas wyjazdu usamodzielniającego. Ruszamy 23 lipca z Olsztyna wzdłuż polskiego wybrzeża: Gdańsk, Jastrzębia Góra i Jarosławiec. Do pokonania mamy około 2000 km w 10 dni. Dla większości z naszych podopiecznych jest to przygoda życia, nowe doświadczenie a przede wszystkim szansa na naukę bycia samodzielnym z dala od rodziców. Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwać będzie 6-ro opiekunów, w tym jeden medyk.

Nasz wyjazd Strzał w samodzielność 2 oprócz nauki samodzielności, to też praca naukowa. Dzięki przychylności Agnieszka Żyta prof Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie z naszego wyjazdu zostanie napisany artykuł naukowy.

Dodaj komentarz