Stowarzyszenie „Strzał w 10” wspiera XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W niedzielę 8 stycznia 2012 r. w Ceik-u w Olsztynie odbył się XX finał WOŚP, na którym talenty aktorskie zaprezentowali dzieci z naszego stowarzyszenia. Imprezę tą rozpoczął zespół taneczny stowarzyszenia „Strzał w 10” występem do muzyki z filmu „Król Lew”. Brało w nim udział 8 dorosłych i 7 dzieci w wieku przedszkolnym. Członkowie zespołu wspierani byli przez wolontariuszy ze Studium Medycznego w Olsztynie. Zespół jest prowadzony od dwóch lat przez panią Małgorzatę Jasko i panią Beatę Klimek.
Grupa dzieci przedszkolnych zaprezentowała przedstawienie pod tytułem „Wigilia Zwierząt” przygotowane w ramach realizacji projektu „Przygoda z teatrem-dziecko niepełnosprawne aktorem”. Fundusze na jego realizację zostały pozyskane z Fundacji Banku Zachodniego WBK. Koordynatorem projektu jest pani Magdalena Hinc-Bieńkowska. Przedstawienie to również wzięło udział w III Wojewódzkim Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych pt. „Betlejemskie Narodzenie”, które odbyło się 12 stycznia 2012 w Olsztynie.
Oprawę muzyczna o obu przedstawień przygotowała pani Danuta Łukacz.
Imprezę WOŚP wsparli także przedszkolaki i absolwenci przedszkola publicznego w Łupsztychu. Grupa twórcza „A kuku” prowadzona przez panią Agnieszkę Kołodyńską tego dnia zaprezentowała przedstawienie Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”. Sił aktorskich w tym przedstawieniu próbował Jaś Stacewicz z naszego Stowarzyszenia.
Dziękujemy wszystkim Paniom z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olsztynie i wolontariuszom za udział w przygotowaniu występów.
Zarząd Stowarzyszenia „Strzał w 10” przekazał na ręce organizatorów WOŚP kilka gadżetów na licytację.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej imprezy.

Dodaj komentarz