Matkom dorosłych dzieci z zespołem Downa będzie łatwiej dzięki AXA. W V edycji programu „Wspieramy mamy” prowadzonym przez AXA grant wygrało olsztyńskie Stowarzyszenie „Strzał w 10″

Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Rodzin, Opiekunów i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Strzał w 10” w Olsztynie wygrało w niełatwej konkurencji – projekt był jednym z 12 zwycięskich na 238 zgłoszonych! Zrealizuje swój projekt dzięki pomocy finansowej programu AXA „Wspieramy mamy”.
– Stowarzyszenie zaskoczyło nas swoją pomysłowością, dogłębną diagnozą problemów matek dorosłych dzieci z zespołem Downa oraz propozycjami ich rozwiązań. – mówi Agnieszka Ciźla przedstawicielka Inwestycji Społecznych Sp. z o.o. partnera AXA w tym projekcie.

Celem projektu „Czas dla mam dorosłych dzieci z zespołem Downa” jest zmniejszenie zagrożenia depresją, wypaleniem i poczuciem bezradności u matek dorosłych dzieci z Zespołem Downa, zwiększenie poczucia własnej wartości i zdobycie różnych umiejętności artystycznych. Bezpośrednio projekt skierowany jest do 10 mam i 10 dzieci, pośrednio do 20 pedagogów biorących udział w szkoleniu.
W ramach programu powstanie specjalna grupa wsparcia dla matek 50+ i 60+ oraz zostaną przeprowadzone warsztaty teatralne dla kobiet. Dodatkowo zostanie zorganizowane szkolenie dla mam, pedagogów i członków stowarzyszenia na temat seksualności osób „upośledzonych umysłowo”. Dorosłe dzieci z Zespołem Downa zostaną zaproszone na zajęcia z animatorem kultury. Matki razem z dziećmi wyjadą do Teatru Muzycznego w Gdyni.
– W obecnych czasach ogromnych turbulencji gospodarczych, misja AXA, aby chronić naszych klientów przed ryzykiem dla życia i dorobku nabiera szczególnego znaczenia. Chcemy, aby tu i teraz, a także spoglądając w przyszłość, mogli żyć z większym poczuciem spokoju. Dlatego jedną z naszych kluczowych inicjatyw jest wspieranie matek, dla których bezpieczeństwo ich dzieci, jest sprawą najwyższej wagi. Stowarzyszenie, jak i inne organizacje, pomagające rodzicom w trudnej sytuacji, ma szanse na naszą pomoc w przyszłości. Będziemy wspierać te najbardziej potrzebujące w kolejnych latach – zapowiada Barbara Rajmańska, członek zarządu, odpowiedzialna za inicjatywy zaangażowania społecznego w AXA.

AXA po raz piąty rozdzieliła pieniądze dla organizacji pomagających polskim matkom w ramach programu „Wspieramy mamy”. Celem programu jest pomoc finansowa i merytoryczna organizacjom działającym na rzecz matek w Polsce.

AXA wspiera również mamy pracujące w firmie. W zeszłym roku została wyróżniona przez Fundację Świętego Mikołaja, „Rzeczpospolitą” oraz MillwardBrown SMG/KRC za zaangażowanie i podnoszenie standardów pracy młodych mam.

Grupa AXA
Grupa AXA jest światowym liderem w zapewnianiu bezpieczeństwa finansowego. Jesteśmy obecni w 56 krajach, zatrudniamy 214 000 pracowników, zaufały nam 93 miliony klientów. Wg rankingu Interbrands marka AXA jest marką numer 1 światowych ubezpieczeń.
W 2010 roku Grupa AXA odnotowała przychody w wysokości 91 mld euro oraz 3,9 mld euro dochodów z działalności podstawowej (underlying earnings).

Grupa AXA w Polsce
W Polsce działamy za pośrednictwem następujących podmiotów: AXA Powszechne Towarzystwo Emerytalne S. A., AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S. A., AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S. A., AXA TFI oraz AXA Polska S. A. i Avanssur S. A. Oddział w Polsce (działający pod marką handlową AXA Direct). Naszym Klientom oferujemy ubezpieczenia ochronne, inwestycyjne, emerytalne, komunikacyjne, turystyczne oraz ubezpieczenia korporacyjne. W Polsce zaufało nam do tej pory ponad 1,5 mln klientów.

Dodaj komentarz