CO DAJĄ MI ZAJĘCIA TEATRALNE ZORGANIZOWANE W RAMACH PROJEKTU „AXA WSPIERAMY MAMY”

„ Zajęcia teatralne to”godzina dla mnie”. Na co dzień nie mogę wygospodarować czasu tylko dla siebie. Wiadomo obowiązki: dzieci, dom, praca, lekcje, zajęcia pozalekcyjne, zabawa, ogród…. Nie wszędzie można zabrać dziecko, zwłaszcza to „egzotyczne”. Fryzjer to dla mnie luksus. Przywykłam, Pogodziłam się z tym, że tak już jest i będzie.
A tu zmiana – poniedziałkowe spotkania, do których nie miałam przekonania.
Tu się bawię, odpoczywam.
Tu potrafię na chwilę zapomnieć o tym „co robi teraz Kaja?”. Nie muszę się martwić o to, czy ma opiekę i kogo poprosić o pomoc przy niej.
Przypominają mi się stare czasy, gdy chodziłam regularnie na próby zespołu, w którym tańczyłam. Bardzo brakuje mi tych zajęć. Często z mężem wspominamy te czasy. Zajęcia teatralne to namiastka tych prób, spotkań ze znajomymi.
Poznaję koleżanki ze stowarzyszenia od innej, fajniejszej strony. Wstyd przyznać, ale na przykład mama Adama stała się Stasią, mama Wojtka – Elą……
Jak to fajnie pośmiać się z siebie i z wszystkimi razem.”

„ Zajęcia teatralne, w których uczestniczę są dla mnie odskocznią od dnia codziennego. Bardzo lubię w nich uczestniczyć, ponieważ nauczyły mnie otwartości, oraz tego, że można patrzeć na sprawy codzienne inaczej. Przede wszystkim bardzo chętnie spotykam się z osobami, które w nich uczestniczą”

„Zajęcia, w których uczestniczę są dla mnie odskocznią od spraw codziennych, ten czas, pozwala mi chociaż na krótko zapomnieć o problemach i szarej rzeczywistości, które zostawiam za drzwiami. Spotykam na nich miłe osoby, z którymi nawiązuję więź i tworzy się miła atmosfera. Można się rozluźnić i zrobić coś wyłącznie dla siebie.”

„Jestem osobą bardzo otwartą na ludzi i na nowe wyzwania. Wydawało mi się do tej pory, że nie mam żadnych blokad w sobie. Zajęcia teatralne, które prowadzi Agnieszka Kołodyńska zadziwiają mnie co raz bardziej. Po pierwsze: uzmysłowiły mi moje blokady przed wystąpieniami publicznymi. Po drugie: nie wiedziałam jak bardzo trudno jest grać wyznaczone przez Agnieszką role. Następnie nauczyłam się właśnie nie grać ról tylko być po prostu sobą. Odblokowałam się. Zajęcia te są znakomitą terapią.”.

To niektóre z wypowiedzi Mam biorących udział w poniedziałkowych spotkaniach warsztatowych z zajęć teatralnych. w ramach projektu „AXA Wspieramy mamy”. Zajęcia te prowadzi Agnieszka Kołodyńska – osoba pełna nowatorskich pomysłów, bardzo entuzjastycznie podchodząca do całego projektu.

Dodaj komentarz