A A

Programy

Od początku naszej działalności podejmujemy się pisania projektów programów rehabilitacyjnych dla osób z zespołem Downa. Do ich realizacji zatrudniamy specjalistów rehabilitantów, pedagogów, logopedów.

Dążymy do tego, by nasze maluchy miały zapewnioną opiekę juz od 4 miesiąca życia. Większym dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym staramy się stworzyć warunki do uprawiania sportu i rekreacji, tak aby czuły się bardziej dowartościowane. To właśnie dzięki programom mogą uczestniczyć w zajęciach logopedycznych, gimnastycznych i teatralnych.

Poprzez pisanie specjalistycznych ofert do urzędów administracji państwowej i fundacji udaje nam się uzyskać środki finansowe na prowadzenie róznych form rehabilitacji.
I tak na przykład od 2006 r. zrealizowaliśmy kilka projektów z integracji sensorycznej, logorytmiki, logopedii. W chwili obecnej 17 naszych najmłodszych dzieci (od 4 miesięcy do 7 lat) uczęszcza na zajęcia finansowane przez Urząd Miasta.
W roku 2007 Stowarzyszenie realizowało projekt finansowany przez Urząd Wojewódzki o nazwie „Akademia Sportowa”, który był przeznaczony dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, a do grudnia 2008 r. realizujemy program z Urzędu Marszałkowskiego – „Edukacja i promocja zdrowia publicznego”.

Zajęcia w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego

Poniżej przedstawiamy nasze programy.

„”Ku przyszłości – rehabilitacja szansą na samodzielność” – edycja 5″

W dniu 16 września 2020 roku została podpisana umowa z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych na realizację zadania pn.: „”Ku przyszłości – …

Logopedia w ramach projektu „Ku przyszłości – rehabilitacja szansą na samodzielność” – edycja 4

Bardzo ważnym aspektem przy rozwoju mowy jest prawidłowy sposób połykania i jedzenia. Praca od urodzenia. Obecnie zmieniają się standardy i to jest na plus, gdyż dziecko otrzymuje od razu lepszy start. Tu przedstawiamy Wam pracę logopedy, który pracuje nad rozumieniem …

Fizjoterapia w ramach projektu „Ku przyszłości – rehabilitacja szansą na samodzielność” – edycja 4

Powoli zbliżamy sie do końca projektu finansowanego w ramach środków PFRON. Zobaczcie co dzieje się u nas na fizjoterapii.

Dogoterapia-zajęcia finansowane ze środków PFRON

Przytulanie, radość, miłość wszystko to dzięki Magii i Lukka. Zajęcia finansowane ze środków PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu pn.:”Ku przyszłości – rehabilitacja szansą na samodzielność – edycja 4″.

Projekt pn. „Sprawność i komunikacja to podstawa samodzielności”

12 sierpnia 2019 r. rusza projekt pn. „Sprawność i komunikacja to podstawa samodzielności” Umowa nr FIOP/6/2019 zawarta 19 lipca 2019 r. pomiędzy Stowarzyszeniem „Strzał w 10″ a Województwem Warmiński-Mazurskim na realizację zadania publicznego ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu …

Masaż i logopedia, zajęcia finansowane ze środków PFRON

Dziś z kamerą byliśmy na zajęciach u Kaii i Natalki. Masaż i logopedia, zajęcia finansowane ze środków PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Fizjoterapia-Zajęcia finansowane ze środków PFRON

U nas podczas zajęć z fizjoterapii jest praca ale i zabawa. Pozdrawiają Was terapeuta Piotrek i terapeuta Tomek. Zajęcia finansowane ze środków udostępnionych przez PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach projektu pn.”Ku przyszłości – rehabilitacja szansą na samodzielność …

Hipoterapia realizowana w ramach kolejnej edycji projektu finansowanego przez PFRON

Zajęcia hipoterapii prowadzone przez Panią Ewa Maria realizowane w ramach kolejnej edycji projektu finansowanego przez PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pozdrawiamy Was ciepło z SKJ Hippika Tomaszkowo.

„Ku przyszłości – rehabilitacja szansą na samodzielność” – edycja 4

W dniu 13 marca 2019 roku została podpisana umowa z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych na realizację zadania pn.: „”Ku przyszłości – …

Zadanie publiczne „Dużo potrafię-Chcę jeszcze więcej”

Od dziś realizujemy zadanie publiczne „Dużo potrafię-Chcę jeszcze więcej”. Jest to zadanie realizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego ze środków PFRON. Realizacja zadania 18.06.-31.12.2018 r. Będą realizowane takie zajęcia jak Integracja sensoryczna, zajęcia taneczne, zajęcia na basenie, warsztaty komunikacji …

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Z Zespołem Downa „Strzał w 10” w Olsztynie
KRS: 0000249762 Alior Bank 38 2490 0005 0000 4500 8099 7022
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego.